AKTUALITY

srpen 2012 - NOVINKY NA ZAHRADĚ


Zahradní domeček od KRAFT FOODS a staro-nová trampolína na pohybové aktivity.

PROŽITKOVÝ KURZ V TŘEBÍČI

11.-20.srpna 2012

LETNÍ TÁBOR BARNOV 

9 - 22. července 2012

Čtrnáct dní v přírodě společně s kamarády z dětského domova Ostrava Hrabová - tábor ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá. 

Zahráli jsme si netradiční letní hry :)...

 ...poslechli  si poutavou přednášku o misích Armády ČR v Afghánistánu...

... a tady je naše malá táborová školka :))

 

29.6.2012 - KONEC ŠKOLNÍHO ROKU

A konečně jsou prázdniny! Jako každý rok se sešli všichni dospělí i děti k oslavě konce školního roku a strávili spolu zábavné odpoledne, spojené také s "otevřením" nového venkovního bazénku. Paní Eva Dolejší z KRAFT FOODS, a.s., předala dětem odcházejícím do samostatného života cenné a potřebné vybavení. No a kromě toho jsme oslavili několik narozenin a popovídali si s dětmi, co se během školního roku povedlo a co zase ne.

 

 

Setkání budišovských domováků

 

 5.11.2011 Nás navštívili zaměstnanci firmy KRAFT FOODS, tedy našeho sponzora. Odvedli u nás kus práce: postavili plot, natřeli houpačky, namalovali obrázky na schodišti... Hlavně ale s námi strávili odpoledne až do večera, a bylo to moc fajn. Přijel s nimi i obrovský Brumík, který s námi hrál hry, malovali jsme trička, a nakonec jsme ještě dostali sladkosti. Prostě mlsací a bavící den !!!!

 

13.10.2011 jsme se zúčastnili akce  nazvané "ZASAĎ SI SVůJ STROM", máme tedy u Sv. Huberta dva naše vlastní  stromky - Malého a Velkého Domováčka. Přejeme jim, ať dobře rostou. My se na ně občas zajdeme podívat. 

PRÁZDNINY 2011 !!!!!!

Hurá, ty letošní byly zase super ! Tradiční Barnov byl skvělý; i když nám moc nepřálo počasí, užili jsme si spoustu dobrodružství a legrace. Někteří absolvovali koňácký tábor, někteří "puťák", a v srpnu jsme zachraňovali svět i sebe na "Arše 2011" v Třebíči. Zkrátka - LÉTO JAK MÁ BÝT.    :)))))

 

22.3.2011 - Máme za sebou oblastní kolo NEJMILEJŠÍHO KONCERTU, tentokrát v Havířově. Musíme poděkovat pořadatelům za výbornou organizaci a krásnou akci. Jeli jsme tam se třemi vystoupeními a všichni postoupili !!! Tedy Zlatka, Patrik (ten dokonce tančil s angínou) i Nika. Ta se stala dokonce celkovou vítězkou přehlídky. Fakt máme moc šikovné děti. Už se těšíme na celostátní kolo! Díky všem tetám a strejdům, kteří pomáhali s přípravou!

 

19.3.2011 V rámci projektu EUFORALL jsme také celý podzim loňského roku jezdili na SŠZ v Městě Albrechticích, kde byla zprostředkována prezentace oborů pro děti, které brzy vyjdou ze základní školy. V jednotlivých modulech si mohly děti vyzkoušet, co obnášejí jednotlivé učební obory – automechanik, kuchař-číšník, zahradník apod. a lépe se tak zorientovat ve volbě navazujícího vzdělání a budoucí životní profese. Jarní část tohoto projektu se pak přesunula do Ostravy, kde se poslední zimní sobotu  na soukromé střední škole AHOL učili naši šesťáci, sedmáci a osmáci přípravu míchaných nealkoholických nápojů, barmanskou etiketu a přípravu teplých předkrmů. V dalších modulech si postupně vyzkoušeli např. flambování palačinek.

 

 

 

25.9.-4.12.2010 - "ZVLÁDNU TO SÁM" - výborná akce po několik víkendů ve Městě Albrechticích, holky se učily vázat kytky, péct cukroví, aranžování a základy stolování, kluci si zase vyzkoušeli opravy motorů a všichni řídili traktor ! Moc díky panu Ing. Srovnalovi a společnosti EUFORALL.

27.10.2010 - Úplně "normální" podzimní výlet, nebo že by ne?

 16.10.2010 se uskuteční již čtvrtý ročník turnaje v malé kopané BUDIŠEK CUP.

Podrobnosti naleznete v rubrice Budišek Cup.

říjen 2010 - turnaj v nohejbale v Lichnově - přišli, viděli, a byli jsme první !!! Jo, to se nám to hraje, když máme takové sportsmeny...

11.9.2010 - Loučení s létem - Mořkov u Nového Jičína, moc díky Fondu pro opuštěné a handicapované děti, Heidi, Elvisovi........

září 2010 - CVIČNÝ BYT - Konečně máme hotový i cvičný byt. Je nádherný, a my se v něm budemě učit samostatně hospodařit před odchodem do života.

 

září 2010 - HŘIŠTĚ JE HOTOVO, POJĎME SI ZAHRÁT !!! 

 Tak výstavba hřiště je i přes drobné technické potíže dokončena. Moc ještě jednou děkujeme NADACI OKD, bez jejíž pomoci by tento projekt nemohl vzniknout. Už plánujeme další BUDIŠEK CUP, tentokrát na svém !

 

 Paráda, že ?

 12.8. - 22.8.2010  - Prázdninový zážitkový pobyt "VZHŮRU DO OBLAK"

Středisko Relaxa ve Staré vsi u Rýmařova se nám stalo útočištěm v srpnu. Pobyt byl zaměřen na adrenalinové sporty, komunikační dovednosti, pohybové i logické hry, odpočinek. Během pobytu proběhly i dva výlety (Rabštejn s lezením a Rešovské vodopády), absolvovali jsme výcvik na nízkých i vysokých lanech, bunjee trampolinu, lukostřelbu, paint ball, airsoft, skalní lezení, dramatiku (tančírna), noční hru, spoustu her v přírodě i uvnitř objektu, výtvarnou dílnu a další. Během pobytu jsme využili probíhající návštěvy zástupců Armády ČR, a účastnili se i jejich programu. Moc se nám líbilo !!!

 

 

 červenec 2010 - Tradiční letní tábor na BARNOVĚ - řádili jsme, koupali se, hráli akční vychytané dobrodružárny, sportovali, soutěžili, a nebo jen tak lenošili a užívali prázdninové pohody. Zkrátka labůžo...

červen 2010 - HURÁ, BUDEME MÍT HŘIŠTĚ !!!          

K naší velké radosti se už v tomto období intenzivně pracuje na výstavbě multifunkčního hřiště s umělým povrchem, které můžeme mít především díky podpoře NADACE OKD. I přes počáteční technické problémy je snad vše vyřešeno, a staví se ! Konečně budeme moct sportovat naplno hned vedle našeho domova, hrát fotbal, tenis, volejbal, a pořádat i sportovní soutěže mezi ostatními domovy. Moc se těšíme a děkujeme!!!

 

14.-16.5.2010 - Tak jsme zvládli i celostátní přehlídku v Kolíně, holkám se vystoupení moc povedla, a užili jsme si pohodový víkend. Pořádající DD Býchory se vyznamenal, všechno bylo SUPRRR!!! Moc děkujeme!

 30.3.2010 - V Příboře proběhlo opět regionální kolo Nejmilejšího koncertu. Zpívali jsme i tančili, a měli jsme úspěch !!!

                    Ze tří vystoupení nám dvě postoupily do celonárodního finále do Kolína, i když si neskromně myslíme, že tam patřilo i to třetí. Takže v květnu v Kolíně, doufám, že se nám do té doby žížala neutancuje :)))

14.2.2010 - blíží se další sraz bývalých "domováků" z Budišova, moc a moc se těšíme !!!

20.ledna 2010 - Tak, 3.ročník "Tučňáka" je za námi, bylo to suprrrr! Výsledky a fotogalerii naleznete v rubrice Naše úspěchy. Díky všem, a příští rok znova!

 

16.1.2010 - spuštění nové podoby www stránek, tak ať se Vám líbí !


Kontakt

Dětský domov a Školní jídelna, Budišov nad Budišovkou, příspěvková organizace

Československé armády 718
74787 Budišov nad Budišovkou


556 305 136